කාලීන සංවාද, විශේෂ

සුභ ගමන් මහාචාර්යතුමනි!!

Off

හදිසියේ අප අතරින් සමුගත්, කැළණිය විශ්වවිද්‍යාලයේ සිංහල අධ්‍යනාංශයේ ආචාර්යවරයෙකු වූත්, සිංහල සාහිත්‍යයට මහගු සේවාවක් ඉටු කළා වුත්, කෙටි කතාවට නවමු ආඛ්‍යානයක් ඉදිරිපත් කලා වූත්, නවකතාව පරයේෂණන් හා සතත අභ්‍යාසන්හි නිමවුමක් බවටත් අපට පසක් කළ, මහාචාර්ය සුසන්ත මහඋල්පත මහතාට සුභ ගමන්!

ඔබ වැනි උගතෙකු, පර්යේෂකයෙකු, නවකාතවේ නවමං එළි පෙහෙළි කළ, ඉතිහාසය පර්යේෂන මගින් සාධාරණිකරණය කළාවුත් අනෙකෙකු මේ කාලයේ සිටියේ නම් ඒ ඔබම පමණි. ඔබගේ සාකච්ඡා කිහිපයක්ම මා පුවත්පත් වලින් කියවා ඇති නිසා, ඔබගේව්‍යායාමය කුමක් දැයි හොදින්ම දැන සිටියෙමි.

මෙවන් අරුම නරුම රටක ඔබගේ අභාවය ගැන හෝ සදහනක් නොමැති පුවත්පත්, ලේ වැකුණු පින්තුර හුවමාරු කරන ගොසිප් සයිට්, නිව්ස් සයිට් දැක අප්‍රමාණ කළකිරීමක් ඇති විය.
සුභ ගමන් ආචාර්යතුමනි…

http://deshakaya.blogspot.co.uk/2016/03/blog-post.html

Related Posts

LankaViews

LankaViews

LankaViews

Video wall

‘නෙළුම් යාය’ බ්ලොග් සම්මාන උළෙල