කාලීන සංවාද

SMARTPHONES : ස්මාර්ට්ෆෝන් නැති ලොවක් තනන්නට සැරසෙන සකර්බර්ග්

Off
ෆේස්බුක් දස අවුරුදු මාර්ග සිතියම එලිදැක්වූ සකර්බර්ක් එහි වැඩි බරක් වර්චුවල් රියැලිටි, හා කෘත්‍රිම බුද්ධි සහයකයින් වෙත යොමුවෙන බව පෙන්වා දුන්නා. ඒ අනුව ස්මාර්ට්ෆෝනයක් රහිතව ඇස් කණ්නාඩි දෙකකින් වැනි උපක්‍රමයකින් ෆේස්බුක් හා නිරන්තරව සම්බන්ධවීමටත් සාමාන්‍ය ලෝකය ෆේස්බුක් හා බද්ධවන ඔග්මෙන්ටන් රියැලිටි ආකාරයට ලොව දකින්නටත් හැකි උපක්‍රම නිර්මාණය කෙරෙනු ඇති.
ඔග්මෙන්ටඩ් රියැලිටි ඇප් තැනීම සඳහා නම් Camera Effects platform වර්චුවල් රියැලිටි ඇප් නිර්මාණ මෘදුකාංග කට්ටලයක් හඳුන්වාදුන් සකර්බර්ග් මේ කට්ටලය ආධාරයෙන් ඕනෑම මෘදුකාංග ඉන්ජිනේරුවෙකුට ෆේස්බුක් හා එක්ව ක්‍රියාත්මක වන වර්චුවල් රියැලිටි ඇප් තැනිය හැකි බව පැවසූවා.

 

උපුටා ගැනීම: විද්‍යා ගවේෂණ

Related Posts

LankaViews

LankaViews

LankaViews

Video wall

‘නෙළුම් යාය’ බ්ලොග් සම්මාන උළෙල